entr
Home / EKİP

EKİP

Aykut Tüz

Aykut Tüz

aykutAlmanya’nın Rheinfelden bölgesinde doğmuş fakat Almanya’nın keyfini süremeden küçük yaşta Türkiye’ye dönüş yapmıştır. İstanbul Üniversitesi’nde Elektronik Haberleşme bölümünden mezun olduktan sonra çizgi romanlar ve animeler aracılığı ile artan görsel sanat merakı ağır basmış ve kendini 3 boyutlu tasarım alanında bulmuştur. Tasarım ve prodüksüyon şirketlerinde çalıştığı sırada bağımsız oyun projelerinde yer aldı. Bu deneyimler içinde yer almak istediği alanın oyun sektörü olduğunu keşfetmesini sağladı. Boş zamanlarında grafik çizim, fırça tabanlı modelleme, karakter animasyonları ile uğraşmaktan keyif almaktadır. Hobi olarak başlayan oyunların meslek olarak devam etmesinden de epey memnun.

 

 

Buğra Hekimhan

Buğra Hekimhan

Oyunlara olan ilgisi 7 yaşında Playstation ile başladı. Okulda ders aralarını oyunlarda gördüğü sahneleri çizerek geçirdi ve gün geçtikçe kendisinin oyun dünyasına ait olduğunu hissetmeye başladı. Çizim üzerine yoğunlaşması ile eğitimini bu yönde yapmaya karar verdi. Yeditepe Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat ve Tasarım Bölümü’nü bitirdi. Konsept tasarımına yoğunlaşarak Zbrush gibi 3D modelleme programları ile vakit geçirdi. 2 yıl boyunca bir İç Mimarlık firmasında çalıştıktan sonra hayali olan oyun dünyasına Madbyte Games ile adımını attı.

 

 

Emre Öztürk

Emre Öztürk

MadByte’ın genç üyesi Emre, İstanbul Aydın Üniversitesinde Çizgi Film ve Animasyon bölümü öğrencisi. Lisedeki son senesinde stajını MadByte bünyesinde yaparken, öğrenmeye aç bir çekirge edasıyla büyüklerinden çok şey öğrendi. Bu çabalarının sonucunda MadByte Games ekibine temelli olarak katılmaya hak kazandı. Stajı esnasında katıldığı Uluslararası Bilişim Olimpiyatları’nda Animasyon kategorisinde dünya üçüncüsü olmayı da ihmal etmedi. Kendisi oyun oynamayı çok seviyor ve MadByte bünyesinde büyük bir hızla kendini geliştirmeye devam ediyor.  

 

 

 

Emre Serdar Akıncı

Emre Serdar Akıncı

emre serdar Çocukken eline geçirdiği 3 kuruşla soluğu atari salonunda alırdı. En çok jeton yedirdiği oyunlar Metal Slug, Captain Comando, Samurai Shodown, Double Dragon, King Of Fighters idi. Aile içinde kuzenlerinden sayısız atari kaseti ve CD yürüttüğü için kötü bir şöhreti vardır. Pek sevilmez.
Oyunlara olan bu aşkı onu yazılımcı olmaya teşvik etmiştir. Dokuz Eylül Üniverstesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunudur. İlk ciddi projesi olan ‘Monochroma’ da 2.5 sene boyunca yazılımcı ve sahne tasarımcısı olarak calışmıştır. Japon kültürüne ilgi duyar ve Shounen Anime-Manga meraklısıdır.

 

 

Mustafa Can Geriş

Mustafa Can Geriş

Mustafa Can Geriş Çok sevdiği oyunlara olan ilgisi ve merakı onu zamanla oyunların yapım süreçlerini araştırmaya itti. Edindiği bilgiler neticesinde oyun geliştiricisi olma hayalini kafasına koydu ve bu yola 3 boyutlu modelleme alanında başlayarak devam etti. Birkaç mobil oyun projesinde görev aldıktan sonra, yıllardır takipçisi olduğu Madbyte Games ile profesyonel oyun dünyasına giriş yaptı. Madbyte Games bünyesinde kendisini geliştirmeye devam ederken bir yandan da Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) bölümü öğrencisi olarak öğrenim hayatını sürdürmektedir.

 

 

Okan Kacan

Okan Kacan

 2006 yılına Asp.Net 2.0 ile merhaba dedi. Google Adwords, Google Adsense ve SEO konuları üzerine çalıştıktan sonra C# ile 2013 yılında çalışmalar yaparak geri döndü. Çeşitli CMS ve alışveriş siteleri geliştirdi. Soap, MVC, Asp.Net, JQuery, MsSql sistemleri üzerine kendisini geliştirmeye devam etmektedir. 2017 yılında Madbyte ekibine Backend Developer olarak katılmıştır.

 

 

 

Onur Ünlü

Onur Ünlü

onur Lise yıllarında yazılıma olan merakı nedeniyle irili ufaklı web siteleri yaparak işe başladı. Son olarak Beykent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisansını tamamlayan Onur. 100e yakın yazılım projesinin içersinde yer aldı. Bu projelerin arasında CRM, ERP, e-ticaret ve ödeme sistemleri,  mobile uygulamalar  ve müşterilere özel projeler yer almaktadır.  Opet, Shell, Lenovo gibi sektördeki büyük firmalar için yazılım geliştirdikten sonra, MadByte’ın üzerinde çalıştığı Zula’nın backend tarafını üstlenmek için ekibe katılmıştır.

.

 

 

Ömer Faruk Gündüz

Ömer Faruk Gündüz

Oyun ve yazılım tutkunu Ömer Faruk Gündüz, İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olup, şu anda bilgisayar mühendisliğinde yüksek lisans yapmaktadır. Madbyte Games ailesinde BackEnd Developer olarak yerini almıştır. Oyun dünyasına ilk önce atarilerle daha sonra Playstation 1 ile giriş yaptı. En sevdiği ve düzenli olarak oynadığı oyunlar arasında Uncharted serisi, Fifa serisi, CS:GO, Devil May Cry serisi, God of War serisi, Battlefield 1 gibi oyunlar bulunmaktadır.

 

 

 

Özgür 'Zwartan' Soner

Özgür 'Zwartan' Soner

ozgur

İstanbul Erkek Lisesi ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun. 2002-2012 yılları arasında Sobee Stüdyoları’nda CTO (Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı) olarak görev yaptı. Oyun yapmayı ‘En büyük tutkum ve çocukluk hayalim’ olarak tanımlayan Özgür’ün uzmanlık alanı orta ve yüksek ölçekli MMO oyunlarıdır. Aralarında “İstanbul Kıyamet Vakti’ (MMORPG 800.000 oyuncu), ‘I Can Football 1 & 2! (500.000 oyuncu), ‘Semih Saygıner Bilardo’ (1.5 Milyon oyuncu), ‘Futbol Menajer Online’ (2 Milyondan fazla oyuncu) gibi Türkiye’nin önde gelen oyunlarında ekip lideri, programcı ve oyun tasarımcısı olarak görev yaptı. Oyun geliştiriciliğin yanında; Hardcore Gamer, Anime hastası, Aikidoka, FRP Gamer, Kuş gözlemcisi, Sci-Fi meraklısı ve daha birkaç şey olarak hayatına devam etmektedir.

 

 

Soner Ocak

Soner Ocak


site
Ortaokul zamanlarında arkadaşlarının tavsiyesi ile zamanın popüler oyunlarından Counter Strike oynayarak bilgisayar hayatına başladı. Kafe ortamındaki rekabet ile adeta bir FPS bağımlısı oldu. Daha sonra bu rekabetçi ortamı bir üste seviyeye taşıyarak profesyonel oyunculuk kariyerine başladı. Gerek online gerekse offline olan hemen hemen tüm turnuvalarda yer aldı, farklı FPS oyunlarında sayısız şampiyonluklar elde ederek ülkemizi temsil etti. Yüksek FPS bilgisi sayesinde, oyun dünyasına atıldı ve Nfinity Games’te Game Master olarak başladığı kariyerini 4. yılın sonunda Proje Müdürü olarak sonlandırdı. ZULA ile önce Lokum Games bünyesinde tanıştı ve şu an Madbyte Games bünyesinde Ürün Müdürü olarak görevini sürdürüyor.  

 

 

Tuncay Büyükoğlu

Tuncay Büyükoğlu

tuncayHacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun oldu. Türkiye’nin ilk mobil ve dijital ajanslarından 121METRE’nin kurucusudur. Aralarında Coca-Cola, Unilever, P&G, Bayer, Migros, TEB ve Kraft gibi ünlü markalar da bulunan geniş bir portföye ödül kazanan pazarlama kampanyaları kurgulamıştır. 2009-2012 yılları arasında Türk Telekom’a bağlı Sobee Stüdyoları’nda satış ve pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

………………………………………………………………………………………………………………………….

 

 

Yakup Demirden

Yakup Demirden

yakupÇocukluk yıllarından beri atari salonları ve muhtelif akrabalarda oynadığı bilgisayar oyunlarını zevkle oynayıp eve geldiğinde ise “niye benim bir atarim yok” sorusuyla konsol ve oyun yapma denemelerinde bulundu. Amacına ancak 2002 yılında kardeşi ve kuzeniyle birlikte kurduğu “Last Light” adlı amatör oyun grubu ile ulaştı. 2004 yılında ise aynı grup ile Son Işık Oyun Stüdyosu’nu kurdu. 2007 yılında Son Işık’tan ayrılarak kardeşi ile birlikte  2GEN Studio’yu kurdu. Aynı yıl Sobee Studios ile anlaşarak 2GEN Oyun Ekibi adıyla Sobee ‘de çalışmalarına devam etti. Uzun yıllar Sobee’de sanat yönetmeni ve lider grafiker olarak görev yaptı. 2012 Ağustos ayında ise Türkiye’nin önde gelen oyun geliştiricileri ile birlikte bu büyük projeye imza atmak için güçlerini birleştirdiler ve MadByte Games’e katıldılar. Şu an MadByte ‘da sanat yönetmeni olarak görevini yürütüyor. Bugüne kadar yayınlanmış oyunları ise şunlardır: Sr-Man (2002), Kabus 22 (2006), K22: Yıkım Günü (2007), Citroen C4 Robot (2008), SüperCan (2011), SüperCan-2 (2012)

 

 

Yasin Demirden

Yasin Demirden

yasinSırasıyla Doğuş Üni. Bilgisayar Müh., Uludağ Üni. Bilgisayar Tek. ve Prog. ve Beykent Üni. Bilgisayar Müh. bölümlerinde okudu. 2002 yılında kardeşi ve kuzeniyle birlikte kurduğu “Last Light” adlı amatör oyun grubu ile oyun sektörüne ilk adımını attı. 2004 yılında Son Işık Oyun Stüdyosu’nu, 2007 yılında ise kardeşi ile birlikte 2GEN Studio’yu kurdu. Aynı yıl Sobee Studios ile anlaşarak, 2GEN Oyun Ekibi adıyla Sobee çatısı altında proje lideri ve lider programcı olarak çalıştı. Tarihler 2012 Ağustos’u gösterdiğinde ise Türkiye’nin önde gelen oyun geliştiricileri ile bir araya gelerek kafalarındaki büyük projeye imza atmak için güçlerini birleştirme kararı aldılar ve Sobee’den ayrılarak MadByte Games’e katıldılar. Madbyte’da o büyük projeyi yapmak için tüm ekiple birlikte var gücüyle çalışıyor. Yayınlanmış oyunları ise şunlardır : Sr-Man (2002), Kabus 22 (2006), K22: Yıkım Günü (2007), Citroen C4 Robot (2008), SüperCan (2011), SüperCan-2 (2012)